Často kladené dotazy

Zpracovali jsme přehled nejčastěji kladených otázek a odpovědí, se kterými se na nás obracíte. Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Otázky a odpovědi

1. Jak a čím vymalovat sádrovou omítku?

Nejprve smyjte prach způsobený broušením. Následně povrch napenetrujte penetrací UP-GRUND v jedné vrstvě. Po vyschnutí malujte barvou HETLINE – minimálně ve dvou vrstvách. Každá vrstva musí dokonale vyschnout.

2. Lze použít vápenný nátěr přímo na lepidlo s perlinkou? Je třeba podklad nějak připravit či se rovnou nanáší štětkou? Kolik vrstev doporučujete?

Pokud je cementové lepidlo dokonale vyzrálé, to znamená proběhla hydratace cementu a karbonatace vápenného hydrátu (pH podkladu se blíží 7), můžete na povrch aplikovat výrobek VÁPENNÝ NÁTĚR. Vápenný nátěr doporučujeme ředit 30% čisté vody a aplikovat minimálně ve třech vrstvách. Každá vrstva před dalším nátěrem musí být rovněž dokonale vyzrálá a chemicky neutrální.

3. Lze použít výrobek AKRYL BET na natření anhydritové podlahy v garáži?

Ne, AKRYL BET není na podlahu do garáže vhodný. Používá se pro nátěry pohledového betonu, případně nezátěžových podlah, kde není požadována nadměrná mechanická odolnost. Doporučujeme použít po dokonalém odbroušení vrchní vrstvy anhydritu výrobek AQUADECOL EPOXY M nebo SG v aplikačním postupu - penetrace a následně 3 vrstvy.

4. Je potřeba před použitím ochranného teakového oleje SOLDECOL TERASA dřevo nejdříve impregnovat napouštědlem?

Při aplikaci oleje na tvrdé a exotické dřeviny se napouštědlo neaplikuje. Pokud jde ale o ošetření podkladů z měkkých dřevin, je použití SOLDECOLU NAPOUŠTĚDLA žádoucí. Zamezuje možnému vzniku fleků způsobených různou savostí dřeva a zvyšuje biocidní ochranu proti houbám, plísním a řasám.

6. Jde barva MIKRAL 100 stříkat stříkací pistolí? Popřípadě jaká je vhodná tryska? Jedná se o stříkaní barvy na betonový panelový plot.

Fasádní barva MIKRAL 100 se běžně stříká Airless stříkací technikou, tzn. bezvzduchovým vysokotlakým stříkáním. Použijte standardní trysku 517 a tlak nastavte na cca 180 barů.  Barvu řeďte maximálně 10 % hmotnostních pitnou vodou. Barvu nelze stříkat HVLP systémy a ani systémem kompresor – tryska (standartní stříkací pistole).

7. Provádíme zateplení fasády a máme na polystyrenu nataženu stěrkovou hmotu. Následně bychom to chtěli přetřít fasádní barvou MIKRAL RENOVO ACTIVE. Je třeba tento podklad předtím penetrovat, popřípadě jakou penetrací? Nebo postačí 2 vrstvy nátěru?

Zateplovací systém by měl být s ohledem na ochranu systému zakončen probarvenou omítkovinou, ať už akrylátovou nebo silikonovou. Samostatný nátěr výztužné vrstvy se s ohledem na mechanické ochranné vlastnosti nedoporučuje. Fasádní barva zkopíruje veškeré nerovnosti výstužné vrstvy a dále je zvýrazní. Penetrovat nutné je, použijte penetrační přípravek UP-GRUND.

8. Jakou mi doporučíte penetraci pod HETLINE SENSITIVE SILIKÁT? Aplikace bude na cihlovou zeď a betonový strop v garáži.

Na savé podklady se jako penetrace používá přípravek PRIMER SILIKÁT, na sádrokarton UP-GRUND, na nesavé podklady není penetrace nutná.