Často kladené dotazy

Zpracovali jsme přehled nejčastěji kladených otázek a odpovědí, se kterými se na nás obracíte. Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Otázky a odpovědi

9. Náš dům má sokl v provedení mozaiková omítka (marmolit). V rámci kompletní opravy fasády chceme opravit i tento sokl, který je navíc posprejovaný. Pokud bychom chtěli zachovat mozaiku, znamenalo by to stržení původní vrstvy omítky? Nebo lze na původní mozaiku "natáhnout" novou?

Pokud mozaika na soklu Vašeho domu drží v celé ploše, nesype se, neloupe, nejsou na ní bubliny apod., je možné ji přetáhnout novou vrstvou mozaikové omítky. Sokl je třeba dokonale umýt tlakovou vodou s přídavkem detergentu a důkladně opláchnout čistou vodou. Po dokonalém vyschnutí napenetrovat přípravkem UP-GRUND (adhezní můstek) a přetáhnout novou vrstvou mozaiky MO 1. Pokud budou některá místa nesoudržná, je bohužel nutné mozaiku strhnout a natáhnout znovu. Nelze provést pouze lokální opravy.

10. Lze barvu HETLINE FORTE použít přímo na OSB desky?

To bohužel nelze. OSB desky je potřeba nejprve přebrousit, dokonale očistit, odmastit a napenetrovat přípravkem UP-Grund a až poté natřít minimálně ve dvou vrstvách barvou HETLINE FORTE.

11. Bude držet Vaše omyvatelná barva BRILLANT 100 na omyvatelném nátěru od konkurenčního výrobce nebo mám stěnu nějak upravit, např. napenetrovat?

Pokud je podkladový nátěr soudržný, není nikde popraskaný a neloupe se, doporučujeme stěnu řádně omýt, odstranit prach, nečistoty a vymalovat barvou BRILLANT 100 minimálně ve dvou nátěrech bez penetrace.