SOLDECOL TERASA - ochranný teakový olej

28. 2. 2022

SOLDECOL TERASA - ochranný teakový olej

OCHRANNÝ TEAKOVÝ OLEJ S UV FILTREM URČENÝ PRO OŠETŘENÍ DŘEVĚNÝCH TERAS A ZAHRADNÍHO NÁBYTKU

Jedná se o směs velmi kvalitních svařených přírodních olejů a pryskyřic s kalafunou pro ochranné a dekorativní nátěry všech druhů dřevin, včetně exotických (např. teak, bangkirai) v exteriéru i interiéru. Hedvábný povrch zvýrazňuje přirozenou kresbu dřeva. Olejový nátěr vyniká hlubokou penetrací, nepraská a neloupe se, snadno se obnovuje a umožňuje dřevu „dýchat“. Je ošetřený biocidy proti plísním a řasám, obsahuje UV filtr, vosky, vysoké množství tungového oleje a v kombinaci se speciálními stálobarevnými pigmenty tak zajišťuje ošetřenému povrchu vysokou vodoodpudivost a odolnost povětrnostním vlivům, slunečnímu záření i vyšší odolnost vůči poškrábání.

Výrobek je vhodný k novým nebo obnovovacím nátěrům dřevěných stavebních dílů a konstrukcí např. dřevěných teras, roštů, zahradního nábytku apod.

Odstíny: 4 základní odstíny – bezbarvý, šedý, teak a ořech. Odstíny lze vzájemně míchat. Bezbarvý odstín lze použít k zesvětlení tmavších odstínů, samostatně je méně vhodný do exteriéru než odstíny probarvené. Výsledný odstín nátěru je ovlivněn druhem, kvalitou a předúpravou dřeva, předchozím nátěrem, aplikační technikou a množstvím naneseného oleje, před realizací je proto doporučeno provedení vzorku zkušebního nátěru pro jeho finální odsouhlasení.

Vydatnost: cca 12 - 18 m²/l v jedné vrstvě (vydatnost je závislá na podkladu a způsobu aplikace).

Nanášení: štětcem, houbou nebo hadříkem ve směru vláken, rovnoměrně, případný přebytečný nátěr je možné stáhnout do cca 10 - 15 minut polosuchým štětcem, houbou nebo hadrem. Množství naneseného a nevsáknutého oleje ovlivní výsledný lesk nátěrového filmu.

Balení: 0,75 l a 2,5 l

Soldecol Terasa-obal-foto