AQUADECOL OCHRANNÝ LAK na kámen a stavební materiály

18. 10. 2021

Bezbarvý UV odolný hedvábně matný akrylátový vodou ředitelný lak na kámen a stavební materiály určený k ochraně podkladů v interiéru a exteriéru. Aplikuje se jako samostatný dekorativní nátěr na přiznané stavební materiály - pohledový beton, cihly, kámen (pískovec, žulu, opuku atd.), štukové či sádrovápenné omítky, sádrovláknité desky apod.

Nátěr zachovává kresbu původního podkladu a lehce zvýrazňuje jeho barevnost. Používá se i k dodatečné ochraně bílých nebo barevných disperzních malířských nátěrů, tenkovrstvých omítek s polymerním pojivem či ochranným nebo „oživovacím nátěrům“ mozaikových omítek.

Lak je vhodnou volbou pro zdravotnická zařízení, školy, činžovní domy, sklady, schodištní sokly, chodby, kuchyně, dětské pokoje, učebny, čekárny apod. Splňuje požadavky pro nátěry povrchů, které mohou přicházet do nepřímého styku s potravinami. Vytváří povrch odolný vůči standardní vlhkosti v místnostech, velmi odolný vůči oděru za mokra a odolný omývání běžnými dezinfekčními a čisticími prostředky. Natřená plocha oproti obvyklým malířským nátěrům lépe odolává zašpinění, snáze se udržuje a čistí.

Vydatnost se pohybuje v rozmezí 4 - 7 m2 z 1 kg laku v jedné vrstvě podle savosti a struktury podkladu, aplikační techniky, tloušťky nanesené vrstvy. Nanášení se provádí stříkáním, malířskými válečky s krátkou střiží a zaoblenými hranami (pro akrylátové laky), štětcem pro vodou ředitelné laky.