Banner_Soldecol Terasa

 Banner_Aquadecol Odšeďovač

Banner_Barva na radiatory

Banner_Soldecol Unicoat SM - nové odstíny

Banner_Soldecol ředidla

Katalog

NOVINKA - SOLDECOL KOVÁŘSKÁ BARVA - samozákladující alkyd-uretanová barva na kov

Společnost HET uvedla na trh další novinku, kterou rozšiřuje nabídku svých rozpouštědlových nátěrových hmot na ochranu kovů. Soldecol KOVÁŘSKÁ BARVA je matná samozákladující jednosložková alkyd-uretanová antikorozní barva na ochranu železných kovů nebo vhodně upravených neželezných kovů – pozink, měď, hliník, apod.

Barva obsahuje železitou slídu, grafit a metalické pigmenty, čímž je dosaženo atraktivního litinového vzhledu a jemné struktury výsledného nátěru. Je určena zejména k ochranným a dekorativním nátěrům ocelových konstrukcí, bran, plotů, klempířských prvků, stožárů a dalších kovových podkladů ve vnitřním i venkovním prostředí, odolává působení povětrnostních vlivů. Vhodná je též k renovacím starých a soudržných nátěrových systémů.

Hlavní předností jsou přímé nátěry kovů bez nutnosti použití základní barvy (tzv. 3 v 1 – základ, mezivrstva, vrchní nátěr). Díky tixotropnímu charakteru nevykazuje sklony ke stékání a lze ji nanášet ve velkých tloušťkách. Barva je vysoce nanášivá (HB – high build) a vyhovuje tak aplikacím s požadavkem nanášení tlouštěk nad 70 μm suchého filmu [DFT] jedním nástřikem. Další předností je rychlé zasychání nátěru. Zaschlý nátěr odolává bez omezení teplotám do 90 °C, krátkodobě do cca 120 °C.

Barva se aplikuje štětcem nebo válečkem s krátkou střiží (ředidlo S 6006), případně stříkáním (ředidlo S 6001). První vrstva nátěru se doporučuje nanést jako souvislý a celistvý nátěrový film, poslední vrstvou lze vytvářet i různé dekorační efekty. Vhodnou nanášecí technikou je například tzv. tupování štětcem nebo všesměrové roztírání silné vrstvy barvy krátkými tahy štětcem. Dodávána je v kovově šedém odstínu – 1999 a v balení 0,75 l; 2,5 l a 10 l.

Více zde www.het.cz/cs/barvy-na-drevo-kov-a-beton/kovarske-barvy/soldecol-kovarska-barva/product.html