Banner_Soldecol Terasa

 Banner_Aquadecol Odšeďovač

Banner_Barva na radiatory

Banner_Soldecol Unicoat SM - nové odstíny

Banner_Soldecol ředidla

Katalog

NOVINKA - HETLINE SENSITIVE SILIKÁT - Barva pro zdravé bydlení

Hetline SENSITIVE SILIKÁT je vodou ředitelná interiérová silikátová malířská barva šetrná k životnímu prostředí a lidskému zdraví s mimořádně nízkým obsahem těkavých organických látek (VOC ≤0,1 g/l), bez změkčovadel, bez těžkých kovů, bez přídavku biocidů a formaldehydu, bez parfemace. Barva nepůsobí nepříznivě na zdravé klima v interiéru a díky svému složení je sníženo riziko nepříznivých reakcí při výmalbě u alergiků a lidí přecitlivělých na přítomnost chemických látek. Zásaditá minerální povaha nátěru eliminuje riziko brzkého napadení plísní.
Doporučuje se pro výmalbu v senzibilním prostředí obytných i veřejných budov, škol, školek, nemocnic, domovů důchodců apod. a vzhledem k silikátové povaze a výborné paropropustnosti i k výmalbě většiny památkových objektů.
 
Barva je určena k nátěrům stěn a stropů. Vhodným podkladem jsou vápenné a vápenocementové omítky, sanační omítky, betonové panely a monolity nebo soudržné vápenné, silikátové a středně disperzní (otěruvzdorné, neomyvatelné) původní nátěry. V bílých a jemných pastelových odstínech ji lze použít pro nátěry sádrokartonových či sádrovláknitých desek apod. Nátěr splňuje požadavek směrnice WTA CZ limitující použití krycích vrstev na sanačních omítkách z hlediska propustnosti pro vodní páry.
 
Dodává se v bílém provedení, tónování je možno provádět pomocí tónovacích strojů (pouze anorganickými pigmenty) v kolorovacím systému MULTIMIX do vybraných pastelových odstínů ze vzorníků HET.
 
 
HET COMFORT SENSITIVE
U výrobků označených logem HET COMFORT SENSITIVE je obzvlášť důkladně sledováno a minimalizováno množství chemických látek, které jsou nebezpečné pro zdraví a životní prostředí. Jedná se o barvy vhodné pro alergiky, osoby senzitivní k některým chemickým látkám a lze je doporučit pro aplikace v citlivém životním prostředí. Přesný výčet environmentálních aspektů značky HET COMFORT SENSITIVE je uveden v technickém listě výrobku. 

 

Více informací naleznete zde: www.het.cz/cs/interierove-barvy/silikatove-oteruvzdorne/hetline-sensitive-silikat-novinka/product.html